Новини

Това е Александър…

Днес той дойде в Регионална библиотека „Пейо Яворов“ с баба си и си намери място на площадката, която бе пълна с хора и детски шум. Александър обаче, седна и започна да рови в червената си раница. След малко извади книжка за Бургас и така се заслуша в страниците, сякаш някой му разказваше история…

Хубаво е да видиш шестгодишно дете, което чете с такова внимание, че дори спира, мисли и връща се назад. Очите на Александър светеха от любопитство.

Баба му стоеше до него и го наблюдаваше с усмивка, а той дори не усещаше какво става наоколо. Беше някъде из страниците на книгата за Бургас, между снимките и историите.

И честно казано, точно такива моменти правят библиотеката специално място.

Да! Ние сме бъдеща европейска столица на културата!

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *